JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ?

Udostępnij

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ?  5 PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK!

DESIGN NA DZIEŃ DOBRY & KOMFORT NA DOBRANOC

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz, które powinno być Twoim azylem oraz Centrum dobrego samopoczucia, które łączy design i funkcjonalność.  Pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie modą i trendami traktowanymi jako ostateczny wyznacznik aranżacji przestrzeni. To ma być Twoja sypialnia, gdzie będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Jak to osiągnąć? Oto 5 praktycznych wskazówek:

WYRAŹ SWOJĄ OSOBOWOŚĆ
SPORZĄDŹ LISTĘ SWOICH POTRZEB

Sypialnia to najbardziej osobiste miejsce w Twoim domu, gdzie masz wypoczywać  i ładować swoje akumulatory pozytywną energią. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności spisz wszystkie Twoje potrzeby, pomysły i dokonaj przemyślanej selekcji priorytetów. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie swojej sypialni w wersji „zrób to sam” lub zlecisz to profesjonalistom, będziesz dysponować konkretnym planem oraz wykazem swoich preferencji.

ROLETY I DOBRE OŚWIETLENIE
KOCHANIE, SŁOŃCE MNIE RAZI…
… dlatego budzę się wcześnie, a potem nie mogę już zasnąć. Z kolei wieczorem czytam prawie po ciemku. To dwa powody, aby zainwestować w rolety lub stylowe zasłonki oraz ogólne i punktowe oświetlenie. Pamiętaj, że światło (i mrok)  to integralny element wystroju wnętrz, który współdecyduje o komforcie wypoczynku.

CZYSTY RELAKS
WYRZUĆ WSZYSTKO, CO NIEPOTRZEBNE

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale bałagan jest jednym czynników, które powodują stres i uniemożliwiają relaks.  W związku z tym upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca  na ubrania, buty, książki, kosmetyki i wszystko, z czego na co dzień korzystasz w swojej sypialni. Jeśli okaże się, że brakuje Ci przestrzeni pomyśl o nowych meblach i lepszym wykorzystaniu przestrzeni … lub zdecyduj się na generalną „czystkę” w swoich szafach.

POŚCIEL PEŁNA SNÓW
WYGODNE ŁÓŻKO TO NIE WSZYSTKO

Oczywiście wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem to oczywiście priorytet. Nie mniej jednak pamiętaj, aby dobrać pościel, która będzie się dobrze harmonizowała z wystrojem Twojej sypialni oraz zapewni Ci przyjemny wypoczynek. Warto wybierać pościel z naturalnych materiałów, które nie powodują alergii oraz są przyjemne w dotyku.

ZAPACH RELAKSU I NIE TYLKO
TWOJA PRZESTRZEŃ ZMYSŁÓW

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz oraz okazujesz uczucia. Postaraj się więc, aby zapach nie był zbyt intensywny, ale jednocześnie na tyle wyrazisty, aby przyjemnie oddziaływał na zmysły. Pamiętaj o naturalnych perfumach, czyli kwiatach, które nadają przestrzeni osobisty charakter.

Przeczytaj nasz kolejny artykuł (link)

Komentarze (0)

Skomentuj artykuł:

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem