SZTUKA WE WNĘTRZU

SZTUKA WE WNĘTRZU

Udostępnij

Co powiesić na ścianie w salonie? Czy w korytarzu warto umieszczać duże grafiki? Jak dobrać obraz do wystroju wnętrza? Jeśli zastanawiasz się jaką dekorację powiesić na ścianie w swoim wnętrzu, zapraszamy do przeczytania poniższego tekstu.

Po pierwsze warto pamiętać, że umieszczenie obrazu lub zdjęcia nie jest bez znaczenia i nie powinno być przypadkowe. Taka dekoracja ma duży wpływ na charakter wnętrza, nawet jeśli pozornie nie dostrzegamy jej od razu. Warto zadbać o to, aby dekoracja nawiązywała do reszty wystroju, tworząc spójną całość. Może to być np. kolor, kształt, wielkość – możliwości jest wiele. Przecież już sama rama, w którą oprawiony jest obraz może być ozdobą. Grafiki można także stawiać na podłodze, co również jest ciekawym rozwiązaniem. Trzeba też pamiętać o odpowiednim oświetleniu takich dekoracji, aby były dobrze wyeksponowane. Gasząc wtedy główne źródło światła, uzyskuje się sprzyjającą relaksowi atmosferę.

Zdjęcia przedstawiające cuda natury czy też architektury mogą stanowić nie tylko banalną dekorację powieszoną na ścianie, ale być też wyrazem zainteresowań domowników, a więc stanowić swojego rodzaju wizytówkę. Jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie takiej grafiki w postaci fototapety, warto pamiętać o możliwościach, jakie możemy uzyskać dzięki uchwyconej na zdjęciu przestrzeni czy perspektywie, która może optycznie powiększyć przestrzeń i dodać lekkości. Kultowe fotografie czarno-białe mogą być wykorzystane zarówno jako dopełnienie czarno-białego wystroju, jak i monochromatyczny element w kolorowych wnętrzach.

Fotografie rodzinne także mogą być ładną pamiątką i akcentem podkreślającym, co jest dla domowników ważne. Duże portretowe zdjęcie rodzinne umieszczone w widocznym, ale nie nachalnie rzucającym się w oczy miejscu stanowi subtelną dekorację i przywołuje radosne wspomnienia.

Abstrakcyjne kolorowe grafiki świetnie pasują do minimalistycznych wnętrz, w  których będą stanowiły główną dekorację. Nie zginą wśród innych kolorów i ozdób. Ciekawie wyglądają grafiki nawiązujące kolorowym akcentem do wnętrza – koloru mebli, dywanu, itp. Pokazuje to wtedy dbałość o szczegóły oraz to, że dana dekoracja nie jest przypadkowa, ale przemyślana i na właściwym miejscu.

Komentarze (0)

Skomentuj artykuł:

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem