Cegiełka do cegiełki…

Udostępnij

Cegła na ścianie jako element dekoracyjny, to nie nowość, a cały czas cieszy się sporym powodzeniem. Dobrze komponuje się z wnętrzami urządzonymi w różnym stylu i doskonale sprawdza się właściwie w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego funkcję.

Wnętrze urozmaicone cegłą to rozwiązanie osiągalne dla każdego, ale najłatwiejsze zadanie mają ci, mieszkający w starych kamienicach. Wówczas wystarczy jedynie pozbyć się ze ściany tynku, pod którym kryje się cegła. Następnie trzeba ją wypiaskować bądź oczyścić ostrą szczotką, wyszlifować i obmyć wodą. Oczywiście na samym końcu nie można pominąć impregnacji specjalnym preparatem!

W przypadku, gdy mieszkasz w niedawno powstałym budynku, sugerujemy rozejrzeć się za cegłami ceramicznymi (klinkierowe lub licowe) albo cementowymi. Pamiętaj jednak, iż jest to spore obciążenie dla ścian, więc zdecyduj się jedynie na nieduży obszar. Jako alternatywę możesz zastosować cegłę ciętą, którą pozyskuje się z rozbiórki. Jej grubość wynosi ok. 1,3 cm.

Cegła daje niemal nieograniczone możliwości i nic nie stoi na przeszkodzie, by zbudować z niej półkę, murek, wnękę, podstawę pod blat kuchenny czy obudować nią kominek. Wybór jest naprawdę spory, więc bez wątpienia znajdziesz rozwiązanie, które idealnie spełni Twoje oczekiwania. Dostępna na rynku gama kolorystyczna też jest dość spora, ale ten aspekt radzimy dobrze przemyśleć. Zarówno płytki klinkierowe, jak i cegły są elementami, które grają pierwsze skrzypce w pomieszczeniu. Z tego względu reszta wystroju musi być im podporządkowana.

Cegła świetnie wpisuje się przede wszystkim w aranżacje wnętrz w stylu industrialnym, ale również te minimalistyczne, rustykalne czy loftowe. Ciekawie komponuje się ze szkłem, zimną stalą czy drewnem, a także z miękkimi, przytulnymi dodatkami.

cegła 1 cegła 2 cegła 3 cegła 4 cegła cegła5

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem