Cegła w domu – za i przeciw

Cegła w domu – za i przeciw

Udostępnij

Cegła w domu

Jedno wnętrze można urządzić na 1001 sposobów. Istnieje przecież wiele stylów, całe mnóstwo gustów i guścików, nie wspominając już o indywidualnych pomysłach każdego z nas. Najważniejsze jest jednak to, żeby dobrze czuć się w swoim domu, a jego wystrój odzwierciedlał naszą osobowość.

Uniwersalnym, a zarazem bardzo estetycznym rozwiązaniem jest cegła. Może znajdować się na wybranych ścianach lub jedynie ich fragmentach, jak również stanowić osobny element dekoracyjny – filar, półkę, schody, fundament blatu kuchennego… Możliwości są właściwie nieograniczone. Takie projekty wnętrz doskonale prezentują się na zdjęciach, w katalogach czy wizualizacjach i to nie ulega wątpliwości. Ale jak sprawa wygląda w praktyce?

W tym artykule wspominaliśmy o sposobach zaproszenia cegły do swojego domu, więc jak wiece, jest ich kilka. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest wytrzymałość. Cegła charakteryzuje się dużą odpornością na działanie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu bez przeszkód może znajdować się w łazience, kuchni, na tarasie czy pokrywać kominek, jednak lepiej nie narażać jej na kontakt z wodą. Ponadto doskonale izoluje zarówno termicznie, jak i akustycznie. Poza tym wytwarza doskonały mikroklimat we wnętrzu, który ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie domowników. Stanowi bardzo uniwersalny dodatek, zapewniający niepowtarzalny efekt, jakiego nie zastąpi żadna (foto)tapeta.

Na niekorzyść cegły niewątpliwie przemawia jej waga i cena. Nie jest to tani materiał, zwłaszcza jeśli postawimy na wysoką jakość. Poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty i czas poświęcone na robociznę. Cegły ceramiczne, podobnie jak cementowe są dość ciężkie i nie każda ściana jest przystosowana do takich obciążeń. W tym przypadku proponujemy udekorować jedynie mały jej fragment i postawić na płytki klinkierowe bądź cegłę ciętą. Wspomniane elementy wykończeniowe niestety optycznie pomniejszają wnętrza, dlatego zdecydowane lepiej sprawdzają się w salonach, kuchniach otwartych na salon i dobrze oświetlonych, większych pomieszczeniach. Jeśli mimo niewielkiego metrażu zależy Ci na takiej dekoracji, sugerujemy wybrać białą cegłę lub samemu nadać jej pastelowy odcień.

Cegła we wnętrzu to oryginalny i ponad czasowy dodatek, który wkomponuje się niemal w każdy styl. Choć wymaga trochę „zachodu”, efekt jest naprawdę niezwykły i wart tego poświecenia.

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

Źródło: homebook.pl

IMG_2749 living_box_kamienica_na_mokotowie01living_box_kamienica_na_mokotowie04

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem