Jak udekorować ściany w pokoju dziecka?

Udostępnij

Jak udekorować ściany w pokoju dziecka?

Pokój dziecięcy to magiczna kraina, w której wyobraźnia, kolor i szczęście gra pierwsze skrzypce. W zależności od wieku, dziecięce wymagania się zmieniają – dla niemowląt często wybieramy biel i pastelowe odcienie ( błękit, róż, beże), a kiedy nasz maluch podrośnie, do pokoju wkraczają kolory, bajkowe postacie i miejsca, w którym dziecko będzie chciało oddawać się beztroskiej zabawie. Jak udekorować ściany w pokoju dziecka, aby i maluch, i rodzice, byli zachwyceni?

Pokój dostosowany do wieku

Aranżacja pokoiku dziecięcego zależna jest przede wszystkim od wieku dziecka. Inne wymagania ma maleństwo w wieku 2 lat, inne przedszkolak, a inne uczeń. Myśląc więc o ścianach w pokoju dziecka, warto przemyśleć ten aspekt.

Kolorowy misz-masz czy pokój tematyczny?

Jedno jest pewne – pokój dziecięcy to miejsce pełne wyobraźni. Każde dziecko to prawdziwe żywe srebro, dlatego w jego królestwie nie ma miejsca na zachowawcze kolory i nudę. Jeśli chcesz, aby dziecko było zadowolone, a pokój nie był zbyt przytłoczony nadmiarem, wybierz dekor, który ozdobi tylko jedną ścianę. Może to być tapeta w innym, kontrastowym kolorze, może to być również ciekawy wzór. Bardzo popularne są teraz pokoje tematyczne – np. z granatowymi ścianami w gwiazdy, planety i kosmonautów. Dziecko z pewnością będzie zachwycone!
Pomyśl o naklejkach i fototapetach

Naklejki i fototapety na ścianę to nie tylko pejzaże i wielkie miasta. Na ścianie w pokoju dziecka może być pałac księżniczki, zwierzęta, alfabety, drzewa i postacie z bajek. Wybierz jedną wolną ścianę i stwórz na niej krainę rodem z baśni! Najlepiej wybierz się z maluchem na polowanie i pozwól mu decydować o swojej przestrzeni – naklejki

Jak urządzić pokój dziecięcy? Przede wszystkim z najlepszym ekspertem – swoim dzieckiem. Ściany w pokoju malucha grają ważną rolę – szczególnie, jeśli pozostałe dodatki, takie jak meble, są raczej „dorosłe”, bez dziecięcych, kolorowych atrybutów. Aby pokój nie był nudny, postaw na ścianę, która odmieni całe wnętrze. To działa!

pokoik dziewczynkipokoj antka 5

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem