Na rozdrożu między wanną a prysznicem

Udostępnij

Na rozdrożu między wanną a prysznicem

Zdecydowana większość z nas żyje w biegu. Wszędzie się spieszymy i ciągle brakuje nam czasu, dlatego na co dzień wolimy wziąć „szybki prysznic”. Z kolei w wolne popołudnie miło jest zażyć gorącą kąpiel i spędzić w wannie nawet 2 godziny. I tu pojawia się problem… Wybrać wannę czy prysznic? Oczywiście najlepiej byłoby mieć i jedno i drugie, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Wanna na pewno jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, ponieważ pozwala na wzięcie zarówno kąpieli, jak i natrysku. Zdecydowanie polecamy ją tym, którzy cenią komfort i wygodę. Niestety żadna kabina prysznicowa nie daje możliwości zanurzenia się w gorącej wodzie aż po samą szyję i wylegiwania się w otoczeniu aromatycznej piany. Jeśli mamy już dzieci lub planujemy je mieć w niedalekiej przyszłości – również wybierzmy wannę. Pamiętajmy, że najmłodsi są miłośnikami długich zabaw w wodzie a wanienka dla niemowlaka raz dwa będzie za mała. Poza tym o wiele łatwiej jest wykąpać dziecko w wannie niż pod prysznicem.

Prysznic doskonale sprawdzi się w przypadku łazienek o niewielkim metrażu. Standardowa kabina zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna, a ponadto sprzyja oszczędzaniu wody. Szacuje się, że kąpiel w wannie wiąże się z większym zużyciem wody nawet o 30%! Kabina prysznicowa to również oszczędność czasu. Szybki natrysk trwa także krócej. Tę zaletę docenią szczególnie ci, dla których każda minuta jest na wagę złota oraz osoby niepełnosprawne lub starsze. Łatwiej i bezpieczniej jest wejść do kabiny prysznicowej. Decydując się na natrysk nie zapominajmy, że istnieje wiele modeli kabin. Niektóre z nich są wyposażone w radio, masażery czy kolorowe światełka, co sprzyja relaksacji po ciężkim dniu w pracy.

Decydując się na zakup wanny bądź prysznica, trzeba wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby oraz możliwości. Nie zapominajmy też o tym, by wybierać modele, które doskonale skomponują się z aranżacją całego wnętrza. Wanna lub kabina prysznicowa mogą przecież stanowić dekorację same w sobie.

_MG_0389
a Zrzut ekranu 2016-06-14 o 12.15.10 Zrzut ekranu 2016-06-14 o 12.21.27 Zrzut ekranu 2016-06-14 o 12.22.38

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem