JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ?

Udostępnij

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ?  5 PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK!

DESIGN NA DZIEŃ DOBRY & KOMFORT NA DOBRANOC

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz, które powinno być Twoim azylem oraz Centrum dobrego samopoczucia, które łączy design i funkcjonalność.  Pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie modą i trendami traktowanymi jako ostateczny wyznacznik aranżacji przestrzeni. To ma być Twoja sypialnia, gdzie będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Jak to osiągnąć? Oto 5 praktycznych wskazówek:

WYRAŹ SWOJĄ OSOBOWOŚĆ
SPORZĄDŹ LISTĘ SWOICH POTRZEB

Sypialnia to najbardziej osobiste miejsce w Twoim domu, gdzie masz wypoczywać  i ładować swoje akumulatory pozytywną energią. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności spisz wszystkie Twoje potrzeby, pomysły i dokonaj przemyślanej selekcji priorytetów. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie swojej sypialni w wersji „zrób to sam” lub zlecisz to profesjonalistom, będziesz dysponować konkretnym planem oraz wykazem swoich preferencji.

ROLETY I DOBRE OŚWIETLENIE
KOCHANIE, SŁOŃCE MNIE RAZI…
… dlatego budzę się wcześnie, a potem nie mogę już zasnąć. Z kolei wieczorem czytam prawie po ciemku. To dwa powody, aby zainwestować w rolety lub stylowe zasłonki oraz ogólne i punktowe oświetlenie. Pamiętaj, że światło (i mrok)  to integralny element wystroju wnętrz, który współdecyduje o komforcie wypoczynku.

CZYSTY RELAKS
WYRZUĆ WSZYSTKO, CO NIEPOTRZEBNE

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale bałagan jest jednym czynników, które powodują stres i uniemożliwiają relaks.  W związku z tym upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca  na ubrania, buty, książki, kosmetyki i wszystko, z czego na co dzień korzystasz w swojej sypialni. Jeśli okaże się, że brakuje Ci przestrzeni pomyśl o nowych meblach i lepszym wykorzystaniu przestrzeni … lub zdecyduj się na generalną „czystkę” w swoich szafach.

POŚCIEL PEŁNA SNÓW
WYGODNE ŁÓŻKO TO NIE WSZYSTKO

Oczywiście wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem to oczywiście priorytet. Nie mniej jednak pamiętaj, aby dobrać pościel, która będzie się dobrze harmonizowała z wystrojem Twojej sypialni oraz zapewni Ci przyjemny wypoczynek. Warto wybierać pościel z naturalnych materiałów, które nie powodują alergii oraz są przyjemne w dotyku.

ZAPACH RELAKSU I NIE TYLKO
TWOJA PRZESTRZEŃ ZMYSŁÓW

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz oraz okazujesz uczucia. Postaraj się więc, aby zapach nie był zbyt intensywny, ale jednocześnie na tyle wyrazisty, aby przyjemnie oddziaływał na zmysły. Pamiętaj o naturalnych perfumach, czyli kwiatach, które nadają przestrzeni osobisty charakter.

Przeczytaj nasz kolejny artykuł (link)

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem