Nie od dziś wiadomo, że kolory potrafią w różny sposób oddziaływać na ludzi. Specjaliści wykorzystują to m.in. w marketingu, psychologii, ale również w aranżacji wnętrz. Dzięki temu udaje się uzyskać określony efekt i stworzyć niepowtarzalny nastrój w pomieszczeniach. W poprzednim artykule wspominaliśmy o łazienkach, które najczęściej mają dość jasną kolorystykę. Co niektórzy decydują się jednak na bardziej odważne barwy i stawiają na ciemną łazienkę. Czy słusznie?
Jeśli zachowa się równowagę, można stworzyć naprawdę piękne i niezwykle efektowne wnętrze. Sprawdzi się to nawet w przypadku niewielkiej łazienki. Oryginalne ciemne płytki na ścianach i podłodze sprawią, że zapanuje tu bardzo intymna i tajemnicza atmosfera, a łazienka nabierze ponadprzeciętnego charakteru. Decydując się na taki wystrój, nie można przenosić oświetlenia na drugi plan. W tym przypadku jest szczególne istotne i przy odrobinie wysiłku wrażenie będzie niepowtarzalne! Na tle ciemnych płytek najbardziej przykuwają wzrok jasne elementy. Sugerujemy zatem zdecydować się na ciekawe kształty umywalki, wanny czy muszli ustępowej. Przecież ceramika łazienkowa sama w sobie może doskonale uatrakcyjnić łazienkę. Poszukajmy też niecodziennego kaloryfera, który doskonale udekoruje łazienkę. Zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu mogą przydać się świeczki i lustra. Pamiętaj, że nawet ręcznik w określony sposób oddziałują na kolorystykę wnętrza. Niestety ciemne, zwłaszcza o gładkiej, błyszczącej powierzchni mają jeden minus – o wiele bardziej widoczny jest na nich kurz, zacieki czy inne zanieczyszczenia. Z tego względu raczej odradzamy tę wersję osobom, ceniącym idealny porządek.
Bez względu na to, czy wolisz jasne, świeże wnętrze łazienki, które poprawi Twoje samopoczucie zaraz po przebudzeniu czy też preferujesz ciemne, nastrojowe wykończenie, kluczowa rolę pełnią dodatki. Jak już napisaliśmy we wstępie, najistotniejsza jest równowaga i harmonia między kolorami. Już niedługo pomożemy Wam zdecydować się na kabinę prysznicową lub wannę.