Styl skandynawski i jego kombinacje cz. 1

Styl skandynawski i jego kombinacje cz. 1

Udostępnij

Urządzając mieszkanie coraz więcej osób decyduje się na styl skandynawski. Jego zasady w dużej mierze zahaczają o te, którymi kieruje się minimalizm. Przede wszystkim musi być prosto, funkcjonalnie, bez zbędnych dodatków i jak najbliżej natury. Choć to właśnie dzięki tym cechom styl skandynawski ma tak wielu fanów, nie brakuje nowych kombinacji, które przemycają elementy innych stylów i łącza się w jedną całość. W dodatku bardzo spójną.

Jasne barwy są absolutnym fundamentem skandynawskich wnętrz, a to dlatego, że na północy dni są dość krótkie i mało słoneczne. Dzięki białym ścianom pomieszczenia stają się optycznie większe, a niewielka ilość dodatków nie powoduje zagracania przestrzeni. Materiały jakie wiodą prym w stylu skandynawskim to naturalne drewno, len, bawełna i skóra. Kolor czarny, choć mocno kontrastujący, też znajduje swoje zastosowanie. Najczęściej można go dostrzec na elementach mebli, poduszkach czy dywanach, ale jedynie w niewielkich ilościach. Dzięki temu pomieszczenia zyskują głębię i charakter.

Jednym ze stosunkowo nowych wariantów wspomnianego stylu jest jego połączenie ze stylem industrialnym. Takie aranżacje wnętrz są dość kontrastowe, gdyż przedmioty pochodzące rodem z fabryk niewiele mają wspólnego z naturą. Mimo to nie są mocno zdobione, charakteryzują się prostą formą i często mają kolor czarny, rdzawy bądź stalowy, co dobrze komponuje się z jasnym wystrojem. Wielkie okna, białe ściany czy drewniany parkiet, to doskonałe tło dla industrialnych dodatków. Gdy dodamy jeszcze przytulne dywany, miękkie poduszki czy zapalimy świeczki i przełamiemy tę sielankę szczyptą surowych, niedoskonałych mebli, otrzymamy atmosferę wręcz doskonałą. Ponadto wiele przedmiotów wykorzystywanych jest ponownie, a to podchodzi pod wspieranie ekologii, będącej istotną częścią skandynawskiego życia.

Wnętrza minimalistyczne dają cały wachlarz możliwości, a kombinacji i połączeń ze wspomnianym stylem można stworzyć naprawdę sporo. Wystarcz jedynie odrobina kreatywności i wyczucia stylu.

Źródło: homedsgn.com projekt by Jessica

Źródło: homedsgn.com projekt by Jessica

Źródło: homedsgn.com projekt by Jessica

Źródło: homedsgn.com projekt by Jessica

Źródło: homedsgn.com projekt by Jessica

Źródło: homedsgn.com projekt by Jessica

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie. Więcej w polityce prywatności

Rozumiem